SQCAEM8R2CA7WE
SQCAEM8R2CA7WE
Part Number:
SQCAEM8R2CA7WE
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 8.2PF 150V 0505
Data sheet:
SQCAEM8R2CA7WE.pdf
Introduction
SQCAEM8R2CA7WE best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.022" (0.57mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:SQ
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Detailed Description:8.2pF ±0.25pF 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Capacitance:8.2pF