C931U222MVWDBAWL40
C931U222MVWDBAWL40
Part Number:
C931U222MVWDBAWL40
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Data sheet:
C931U222MVWDBAWL40.pdf
Introduction
C931U222MVWDBAWL40 best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:400VAC
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:C900
Ratings:X1, Y1
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial, Disc
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:Formed Leads - Kinked
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
Capacitance:2200pF