C420C431GAG5TA7200
C420C431GAG5TA7200
Part Number:
C420C431GAG5TA7200
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 430PF 250V C0G/NP0 AXIAL
Data sheet:
C420C431GAG5TA7200.pdf
Introduction
C420C431GAG5TA7200 best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:250V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)
Series:Aximax 400
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:430pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
Capacitance:430pF