C1210C120J8HACAUTO
C1210C120J8HACAUTO
Part Number:
C1210C120J8HACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 1210 12PF 10V ULTRA STAB
Data sheet:
C1210C120J8HACAUTO.pdf
Introduction
C1210C120J8HACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:12pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:12pF