C0805C393F4JACAUTO
C0805C393F4JACAUTO
Part Number:
C0805C393F4JACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 0.039UF 16V U2J 0805
Data sheet:
C0805C393F4JACAUTO.pdf
Introduction
C0805C393F4JACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor, Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:0.039µF ±1% 16V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.039µF