C0805C101F3HACAUTO
C0805C101F3HACAUTO
Part Number:
C0805C101F3HACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 0805 100PF 25V ULTRA STA
Data sheet:
C0805C101F3HACAUTO.pdf
Introduction
C0805C101F3HACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:C
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, High Temperature
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±1% 25V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:100pF