C0603X360K4HACAUTO
C0603X360K4HACAUTO
Part Number:
C0603X360K4HACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 0603 36PF 16V ULTRA STAB
Data sheet:
C0603X360K4HACAUTO.pdf
Introduction
C0603X360K4HACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:36pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:36pF