C0603C181J1GACTU
C0603C181J1GACTU
Part Number:
C0603C181J1GACTU
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 0603
Data sheet:
C0603C181J1GACTU.pdf
Introduction
C0603C181J1GACTU best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:399-9020-2
C0603C181J1GAC
C0603C181J1GAC7867
C0603C181J1GACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:42 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:180pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:180pF