AQ12EM680JAJWE
AQ12EM680JAJWE
Part Number:
AQ12EM680JAJWE
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 68PF 150V 0505
[LeadFreeStatus]未找到翻译
Contains lead / RoHS non-compliant
Data sheet:
AQ12EM680JAJWE.pdf
Introduction
AQ12EM680JAJWE best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:150V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:M
Size / Dimension:0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Series:AQ
Ratings:-
Packaging:Tray
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Contains lead / RoHS non-compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:68pF ±5% 150V Ceramic Capacitor M 0505 (1313 Metric)
Capacitance:68pF