1825HC272KAT1A\SB
1825HC272KAT1A\SB
Part Number:
1825HC272KAT1A\SB
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 2700PF 3KV X7R 1825
Data sheet:
1825HC272KAT1A\SB.pdf
Introduction
1825HC272KAT1A\SB best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:2700pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
Capacitance:2700pF