1812HA101KAT1A
1812HA101KAT1A
Part Number:
1812HA101KAT1A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 1812
Data sheet:
1.1812HA101KAT1A.pdf2.1812HA101KAT1A.pdf
Introduction
1812HA101KAT1A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:1812HA101KAT1A-ND
1812HA101KAT1A/1K
1812HA101KAT1A\1K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±10% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Capacitance:100pF