12102U150FAT2A
12102U150FAT2A
Part Number:
12102U150FAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 15PF 200V NP0 1210
Data sheet:
1.12102U150FAT2A.pdf2.12102U150FAT2A.pdf
Introduction
12102U150FAT2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm)
Series:U
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Ultra Low ESR
Detailed Description:15pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Capacitance:15pF