0805YC334JAT4A
0805YC334JAT4A
Part Number:
0805YC334JAT4A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Data sheet:
1.0805YC334JAT4A.pdf2.0805YC334JAT4A.pdf
Introduction
0805YC334JAT4A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.33µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Capacitance:0.33µF