08051U4R3CAT2A
08051U4R3CAT2A
Part Number:
08051U4R3CAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0805
Data sheet:
1.08051U4R3CAT2A.pdf2.08051U4R3CAT2A.pdf
Introduction
08051U4R3CAT2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.25pF
Thickness (Max):0.045" (1.15mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:U
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Ultra Low ESR
Detailed Description:4.3pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:4.3pF