06035U910JAT2A
06035U910JAT2A
Part Number:
06035U910JAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 91PF 50V NP0 0603
Data sheet:
1.06035U910JAT2A.pdf2.06035U910JAT2A.pdf
Introduction
06035U910JAT2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.036" (0.91mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Series:U
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Ultra Low ESR
Failure Rate:-
Detailed Description:91pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:91pF