06035C153K4T2A
06035C153K4T2A
Part Number:
06035C153K4T2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Data sheet:
1.06035C153K4T2A.pdf2.06035C153K4T2A.pdf3.06035C153K4T2A.pdf
Introduction
06035C153K4T2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:-
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.015µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.015µF