05085C473KAT2A
05085C473KAT2A
Part Number:
05085C473KAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0508
Data sheet:
05085C473KAT2A.pdf
Introduction
05085C473KAT2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0508 (1220 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Failure Rate:-
Detailed Description:0.047µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric)
Capacitance:0.047µF