C1210X222M8HACAUTO
C1210X222M8HACAUTO
Part Number:
C1210X222M8HACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 1210 2.2NF 10V ULTRA STA
Data sheet:
C1210X222M8HACAUTO.pdf
Introduction
C1210X222M8HACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.039" (0.98mm)
Temperature Coefficient:X8R
Size / Dimension:0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL, Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:2200pF ±20% 10V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:2200pF