C0603X752G8JACAUTO
C0603X752G8JACAUTO
Part Number:
C0603X752G8JACAUTO
Manufacturer:
KEMET
Description:
CAP CER 7500PF 10V U2J 0603
Data sheet:
C0603X752G8JACAUTO.pdf
Introduction
C0603X752G8JACAUTO best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:FT-CAP
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Failure Rate:-
Detailed Description:7500pF ±2% 10V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
Capacitance:7500pF