0201YA470GAT2A
0201YA470GAT2A
Part Number:
0201YA470GAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
Description:
CAP CER 47PF 16V NP0 0201
Data sheet:
1.0201YA470GAT2A.pdf2.0201YA470GAT2A.pdf3.0201YA470GAT2A.pdf
Introduction
0201YA470GAT2A best price and fast delivery.
Distributor Boser Technology
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±2%
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:47pF ±2% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Capacitance:47pF